Inițiativa a venit după ce mai multe misiuni diplomatice acreditate la București și-au reafirmat sprijinul pentru comunitatea LGBTIQ+ din România.
La manifestație a participat și Dan Diaconescu.
Marșul a început la ora 10:30, cu adunarea participanților în Piața Victoriei. Traseul a inclus Piața Victoriei – Piața Romană – Universitate – Piața Unirii – Dealul Patriarhiei.
La începutul acestei săptămâni, Partidul S.O.S România a transmis, pe Facebook: „2026 – Anul Familiei. Veniți cu toată familia! Aduceți fiecare câte o cruce sau o icoană! Dumnezeu este cu noi!”.
potrivit medifax.ro {authorlink}
Acest material este publicat de alephnews.ro distribuit prin mecanismul RSS. Potrivit Legii nr. 8/1996 informațiile de presă nu sunt opere cu drept de autor și nu poartă drepturi de autor.



